10PCS 3PLY COPPER CLAD HAMMERED COOKWARE SET-SC064

Опис:

This cookware set is made of 3-ply composited material steel & copper all clad ,with fast and even heat retention and suitable for all heat sources, better heat conductivity with the thicker walls,The inside of pot has detailsed capacity marks,high-gloss body,different sizes are available.

Дета Product за производот

Ознаки на производи

10PCS 3PLY COPPER CLAD HAMMERED COOKWARE SET-SC064

This cookware set is made of 3-ply composited material steel & copper all clad ,with fast and even heat retention and suitable for all heat sources, better heat conductivity with the thicker walls,The inside of pot has detailsed capacity marks,high-gloss body,different sizes are available.

Број на модел: SC064
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Материјал: Метал
Дебелина: 2.5ММ
Облик: Cut edge casserole.
Тело: composited 3ply all clad copper
Капакот: 1.0mm stainless steel 304 lid
Рачка и копче: casted stainless steel handle and knob as pricture
Заврши: inner satin polis and outer hammered mirror polish
Сервис: ОДМ, OEM достапен
Тип: комплет за готвење
Карактеристика: Еколошки
Тип на метал: 3Ply composited steel&copper all clad
Состав: 3ply steel&copper composite body

Детали за пакување

Пакување: Неткаен торба за капак и тело, out gift box packing.

5pcs into a safe master carton

Логото може да се ископи, печатење на свила, гравирање & ласер

design of logo & пакување како услов на клиентот


45денови по потврдувањето на нарачката со 30% депозит

Детали за производот
Модел 10PCS 3PLY COPPER CLAD HAMMERED COOKWARE SET-SC064
Големина(цм)
16×8.0cm saucepan w/lid 18x9cm saucepan w/lid
24×12.5cm saucepot w/lid 24×6.0cm frypan w/lid
20×4.5cm skillet w/o lid 24×5.0cm skillet w/o lid
Материјал 304 0.5mm+alu. 1.5mm+copper 0.5mm
Услови на трговија
MOQ 500 Персонални компјутери
Детали за испорака 45 -55дена по депонирањето
Услови на плаќање Т / Т(30% однапред,70% пред пратката)


П.:Кои се вашите цени?
А:Нашите цени се предмет на промена во зависност од различните спецификации на потребите на клиентите, главно до различен материјал, големини, дебелина, додатоци и пакување. .Ние ќе ви испратиме точна цена врз основа на вашиот кориснички услов.

П.:Можете ли да произведете според примероците или цртежите?
А:Да, имаме богато искуство во ОЕМ / Услуга ОДМ и соработка со големи брендови за 15 години ,можеме да произведеме по ваши примероци или технички цртежи , можеме да ги градиме калапите за ваши сопствени барања.

П.:Кои се вашите услови за плаќање?
А:Општо прифаќаме LC на повидок или T / T плаќање. За редовни нарачки, Услови на плаќање 30% депозит,целосна исплата пред породувањето.

П.:Кое е водечкото време?
А:Обично трае 45 до 55 денови за прва нарачка по потврда на примерокот и приемот на вашата авансно плаќање.

П.:Are these pans cooking my food much faster?
А: Да. This is performance cookware. It heats very fast cause the Aluminum composited in the middle of wall, it is the best heat conductor, and it can keep warm longer time because of the thicker walls.

П.:Можете ли да гарантирате безбедна и сигурна испорака на производи?
А:Секако, можеме да ви помогнеме да ја испорачате стоката до вашето пристаниште во едношалтерска услуга од страна на нашиот сопствен шпедитер. Нашиот шпедитер ќе ги обезбеди сите документи подготвени навреме како што ви е потребно ,и осигурете се дека испораката на производи е безбедна и безбедна со пакување со многу квалитетен квалитет

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА
ПРАВДА СЕГА