13PCS 3PLY COPPER CLAD BODY COOKWARE SET

Опис:

This cookware set is made of 3-ply composited material copper clad with fast and even heat retention, подобра спроводливост на топлина со подебели wallsидови, Овој сет е многу елегантен и практичен ,high-gloss body, индукција компатибилна. the inside of pan has detailed capacity marks. различни големини се прифатливи.

Дета Product за производот

Ознаки на производи

13PCS 3PLY COPPER CLAD BODY COOKWARE SET

This cookware set is made of 3-ply composited material copper clad with fast and even heat retention, подобра спроводливост на топлина со подебели wallsидови, Овој сет е многу елегантен и практичен ,high-gloss body, индукција компатибилна. the inside of pan has detailed capacity marks. различни големини се прифатливи.

Број на модел: SC632
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Материјал: Метал
Дебелина: 2.5ММ
Облик: Cut edge
Тело: composited 3ply material copper clad
Капакот: 1.0mm stainless steel 304 lid
Рачка и копче: casted stainless steel handle and knob as pricture
Заврши: сатенски лак внатрешен и лак за огледало надворешно
Сервис: ОДМ, OEM достапен
Тип: комплет за готвење
Карактеристика: Еколошки
Тип на метал: 3Ply copper clad
Состав: Stainless Steel copper composite body

Детали за пакување

Пакување: Неткаен торба за капак и тело, надвор пакување кутија за подароци.
2се поставува во безбеден господар картон
Логото може да се ископи, печатење на свила, гравирање & ласер
дизајн на лого & пакување како услов на клиентот

45денови по потврдувањето на нарачката со 30% депозит

Детали за производот
Модел 13PCS 3PLY COPPER CLAD BODY COOKWARE SET
Големина(цм)
16×8.0cm saucepan w/lid 18×9.0см тенџере w / капак
26×6.0cm frypan w/lid 20x10cm saucepot w/lid
20×4.0cm skillet 24×4.5cm frypan
24x15cm saucepot w/lid 24cm spaghetti steamer is 0.6mm steel 304
Материјал 2.5MM composite body: 304 0.5mm+alu. 1.5mm+copper 0.5mm
Услови на трговија
MOQ
500 Персонални компјутери
Детали за испорака 45 -55дена по депонирањето
Услови на плаќање Т / Т(30% однапред,70% пред пратката)


П.:Кои се вашите цени?
А:Нашите цени се предмет на промена во зависност од различните спецификации на потребите на клиентите, главно до различен материјал, големини, дебелина, додатоци и пакување. .Ние ќе ви испратиме точна цена врз основа на вашиот кориснички услов.

П.:Можете ли да произведете според примероците или цртежите?
А:Да, имаме богато искуство во ОЕМ / Услуга ОДМ и соработка со големи брендови за 15 години ,можеме да произведеме по ваши примероци или технички цртежи , можеме да ги градиме калапите за ваши сопствени барања.

П.:Кои се вашите услови за плаќање?
А:Општо прифаќаме LC на повидок или T / T плаќање. За редовни нарачки, Услови на плаќање 30% депозит,целосна исплата пред породувањето.

П.:Кое е водечкото време?
А:Обично трае 45 до 55 денови за прва нарачка по потврда на примерокот и приемот на вашата авансно плаќање.

П.:Дали овие тави ја готват мојата храна многу побрзо?
А: Да. Ова е прибор за готвење со перформанси. Се загрева многу брзо, бидејќи алуминиумот е составен во средината на идот, тој е најдобриот топлински спроводник, и може да се загрее подолго време поради подебелите wallsидови.

П.:Можете ли да гарантирате безбедна и сигурна испорака на производи?
А:Секако, можеме да ви помогнеме да ја испорачате стоката до вашето пристаниште во едношалтерска услуга од страна на нашиот сопствен шпедитер. Нашиот шпедитер ќе ги обезбеди сите документи подготвени навреме како што ви е потребно ,и осигурете се дека испораката на производи е безбедна и безбедна со пакување со многу квалитетен квалитет

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА
ПРАВДА СЕГА