7PCS HAMMERED FINISH COOKWARE SET-SC451

Опис:

This cookware set is made of high quality steel with fast and even heat retention and suitable for all heat sources.The inside of this straight-sided pan has detailsed capacity marksdifferent sizes are available that can meets every chefs requirements.

Дета Product за производот

Ознаки на производи

7PCS HAMMERED FINISH COOKWARE SET-SC451

This cookware set is made of high quality steel with fast and even heat retention and suitable for all heat sources.The inside of this straight-sided pan has detailsed capacity marksdifferent sizes are available that can meets every chefs requirements.

Број на модел: SC451
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Материјал: Метал
Дебелина: 2.5ММ
Облик: Cut edge, casserole. askew frypan
Тело: 1.0mm stainless steel
Капакот: 1.0mm stainless steel 304 lid
Рачка и копче: casted stainless steel handle and knob as pricture
Заврши: inner satin polis and outer hammered mirror polish
Сервис: ОДМ, OEM достапен
Тип: комплет за готвење
Карактеристика: Еколошки
Тип на метал: single ply stainles steel
Состав: 1ply Stainless Steel body

Детали за пакување

Пакување: Non-woven bag for lid and body, out gift box packing.

2се поставува во безбеден господар картон

Логото може да се ископи, печатење на свила, гравирање & ласер

design of logo & пакување како услов на клиентот


45денови по потврдувањето на нарачката со 30% депозит

Детали за производот
Модел 7PCS HAMMERED FINISH COOKWARE SET-SC451
Големина(цм)
20x10cm sauceppot w/lid 24x13cm saucepot w/lid
24×6.0cm frypan w/lid 24×5.0cm skillet w/o lid
Материјал 1.0mm stainless steel 304
Услови на трговија
MOQ 500 Персонални компјутери
Детали за испорака 45 -55дена по депонирањето
Услови на плаќање Т / Т(30% однапред,70% пред пратката)


П.:Кои се вашите цени?
А:Нашите цени се предмет на промена во зависност од различните спецификации на потребите на клиентите, главно до различен материјал, големини, дебелина, додатоци и пакување. .Ние ќе ви испратиме точна цена врз основа на вашиот кориснички услов.

П.:Можете ли да произведете според примероците или цртежите?
А:Да, имаме богато искуство во ОЕМ / Услуга ОДМ и соработка со големи брендови за 15 години ,можеме да произведеме по ваши примероци или технички цртежи , можеме да ги градиме калапите за ваши сопствени барања.

П.:Кои се вашите услови за плаќање?
А:Општо прифаќаме LC на повидок или T / T плаќање. За редовни нарачки, Услови на плаќање 30% депозит,целосна исплата пред породувањето.

П.:Кое е водечкото време?
А:Обично трае 45 до 55 денови за прва нарачка по потврда на примерокот и приемот на вашата авансно плаќање.

П.:Are these pans cooking my food much faster?
А: Да. This is performance cookware. It heats very fast cause the Aluminum composited in the middle of wall, it is the best heat conductor, and it can keep warm longer time because of the thicker walls.

П.:Можете ли да гарантирате безбедна и сигурна испорака на производи?
А:Секако, можеме да ви помогнеме да ја испорачате стоката до вашето пристаниште во едношалтерска услуга од страна на нашиот сопствен шпедитер. Нашиот шпедитер ќе ги обезбеди сите документи подготвени навреме како што ви е потребно ,и осигурете се дека испораката на производи е безбедна и безбедна со пакување со многу квалитетен квалитет

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА
ПРАВДА СЕГА